Dlaczego automaty do gry mają symbole owoców?

sloty

Od dekad owoce są głównym tematem automatów do gier na prawdziwe pieniądze. Nasuwa się więc pytanie: Czy maszyny hazardowe z owocami, a więc tzw. owocówki, są lepsze niż pozostałe automaty? Zaraz przyjrzymy się tej kwestii dokładniej.

Symbole owoców w automatach do gry

W XVIII wieku oryginalne automaty do gry zawierały liczby i symbole z talii kart, z racji czego miały więcej wspólnego z pokerem i innymi grami karcianymi.

W 1913 roku, stosując taktykę rebrandingu, firma Bell-Fruit Gum wybrała niewinne i kolorowe obrazy owoców, dzięki którym rozgrywka przypominała dziecięcą zabawę z szansą na wygranie atrakcyjnych nagród. Z czasem nagrody te zaczęły się coraz bardziej różnicować, oferując coraz lepsze opcje dla graczy.

Przeskakując w XXI wiek; dzisiaj rynek oferuje owocowe automaty do gry online, które nieustannie są urozmaicane przez kasyna online. Na przykład slot Inferno Star od Play’n GO łączy kosmiczne wybuchy gwiazd z owocowym rajem.

Kiedy po raz pierwszy użyto symboli owoców w slotach?

Na początku XX wieku przepisy antyhazardowe nabrały rozpędu, ponieważ automaty do gier coraz częściej pochłaniały oszczędności hazardzistów. Przepisy antyhazardowe rozprzestrzeniły się również w Stanach Zjednoczonych, gdzie producenci zmienili automaty do gier, zastępując wizualizacje Dzwonu Wolności Charlesa Feya symbolami owoców, wypłacając zwycięzcom gumę do żucia.

Gracze mogli wygrywać gumę do żucia, zamiast gotówki, jeśli udało im się ustawić w rzędzie trzy te same owoce. Wiśnie były pierwszym symbolem Scatter i mogły pojawić się w dowolnym miejscu na bębnach automatu. I jeśli ktoś ustawił trzy wisienki w jednej linii, otrzymywał wygraną. Wiśnie, melony, śliwki i ananasy to klasyczne motywy automatów owocowych, które są używane do dziś.

Pomysłodawcą przekształcenia maszyn hazardowych w automaty do wydawania gumy do żucia był O. D. Jennings, szef Industry Novelty Company. Wówczas automaty do gier trafiały nawet do ​​sklepów spożywczych, obchodząc przepisy dotyczące hazardu. Zainspirowało to nową falę automatów do gier, ponieważ technologia ta nie została jeszcze opatentowana. Sloty rozwijały się coraz szybciej, a wypłaty były coraz większe.

Czy owocówki płacą mniej niż pozostałe sloty?

Najlepsze kasyna online przestrzegają zasad fair play, korzystając z generatora liczb losowych (RNG), wymaganego przez prawo. RNG to algorytm komputerowy używany do tworzenia losowych szans na wygraną, używany w automatach owocowych i zwykłych automatach do gry na pieniądze. RNG może wykonywać setki obliczeń w ciągu sekundy, a sekwencja liczb tworzonych przez RNG pasuje do symboli na bębnie.

Algorytm ten określa, czy gracz otrzyma wypłatę, czy nie. Każdy z symboli na bębnie ma określoną wartość. Ta określona wartość oznacza, iż ​​występuje większe prawdopodobieństwo, że pojawi się symbol o niższej wartości niż symbol o wartości wyższej, na przykład bonusy kasynowe lub darmowe spiny.

Zgodnie z prawem operatorzy gier często muszą przeprowadzać audyty swoich RNG, aby zapewniać uczciwą rozgrywkę. Audytor jest niezależną stroną trzecią do zapewniania neutralnych wyników.

Z racji tego, że automaty z owocami od zawsze są takie same, gracze zdążyli już znaleźć kilka opcji, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Strategie te obejmują wybór automatu do gry na podstawie RTP i współczynników wariancji.

Ważne jest, aby pamiętać, że owocówki nie są ani „gorące”, ani „zimne”. Wypłata w tych slotach zależy od ich wariancji, RNG i RTP. Na przykład, jeśli gramy na automatach o wysokiej wariancji, prawdopodobnie będziemy wygrywać znacznie rzadziej niż na slotach z niską wariancją.

Nowoczesne automaty z owocami

Prostota symboli owoców ogranicza wzrost wyrafinowania nowoczesnej technologii. Cytryny i wiśnie potrafią sprowokować kubki smakowe gracza i wywołać nostalgię za słodyczami, nieustannie przypominając graczom o możliwych nagrodach. Często też zdarza się, że cytryny lub wiśnie kojarzą się ze slotami, kasynami lub hazardem. Jednym z powodów jest fakt, że regularnie pojawiają się w reklamach kasyn.

Jednak faktem jest, że poza tradycyjnymi kasynami owocówki są coraz trudniejsze do podtrzymania zainteresowania graczy, w porównaniu z innymi grami, jakie wykorzystują najnowszą technologię. Przykładowo, automaty do gier wideo nie mają takich ograniczeń jak klasyczne owocówki i oferują więcej opcji zakładów.